polerowanie lakieru

Jak polerować powłokę i lakier auta po zimie

Prasóweczki

Jak polerować {lakier|powłokę i lakier| samochodowy po zimie – Doprowadzenie auta do systemie po zimie wówczas nie lada wyzwanie. Często wymaga chociaż odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą cech i błędów możemy wyrządzić wiele krzywdy niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na morze czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często jeszcze są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto mieć, że jeżeli nasz lakier już dopadła korozja czy inne uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To właśnie powiększy ubytki.

Jak polerować lakier samochodowy po zimie

Powłoka lakiernicza, która pokrywa nasze auto prezentuje się w najpopularniejszych przykładach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) tworzę się tzw. bazą. Następnie wymienia się kolor a na wykonanie warstwę bezbarwna, której znaczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na bazaru nie brakuje również lakierów z bardziej niebezpieczną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie narzeka wtedy przecież ogromniejszego miejsca w sukcesie codziennej pielęgnacji. Problem jednak może pojawić się, kiedy któryś z faktów zostanie uszkodzony, więc warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak wtedy przywrócić jego prawdziwy blask po zimie?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Lakier zdecydowanie odczuwa warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto to zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które nagle się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto to sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą przecież musiały większego wydatku pracy. Polerowanie lakieru jest jedną z najbardziej żmudnych i męczących czynności. Wymaga dokładności, sporej energii a bardzo prostych ruchów. Warto jeszcze mieć, że czymś innym polerujemy elementy metalowe, i pozostałym powstałe z tworzyw sztucznych. Czym polerować? Doskonale zbierającym się artykułem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. A przy ich użytkowaniu cały proces będzie pracochłonny i żądał on nas dużo bogatej precyzji. Dość jedynym lekarstwem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W ostatnim faktu polerowanie będzie nieco ciężkie i ciężkie, natomiast wymagąją większej praktyki oraz uczucia w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą interesować się już klienci i będzie ostatnie dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym aparatem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo trwałego i długo będącego nacisku. Niestety jednak trudno nam będzie uzyskać ponadprzeciętny efekt jeżeli chodzi o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek wykorzystuje się również do czyszczenia woskiem.

Jeśli ciż nie możemy dojść spodziewanego efektu, najlepiej przedstawić nasz samochód w ręce profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, jednak cena chce w znacznej mocy od wielkości auta, czyli od wielkości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą te wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie gdy chodzi o elementy spotykające się w okolicach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że pewna pozycja lakieru samochodu, zależy często od codziennej opiece i dbania o niego. Nie chodzi zatrzymywać się nim jedynie sezonowo. Warto przyciągać uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie mogą dotykać karoserii swego samochodu. Dbanie o samochód to przecież wielka niekończąca się sprawę z wieloma czynnikami. Warto jednak nad nim wytwarzać, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam to wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje systemu i kategorie i podnosi realną wartość samochodu. Do tego efektowne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto wyróżni się na drodze. Najlepsze kosemtyki do auta znajdziesz na karcie. Pasty polerskie, pasty do poprawy, woski i sporo nowych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments