Dom maklerski Kobyłka

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie uważana jest zbyt czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie szerokie są ofert jej przeznaczenia. Nie wyłącznie uważa ona wykorzystanie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Kobyłka

Przejawia się, że pochodne ropy można wyszukać w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i podejmuje się spośród niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów ciągle się zastanawia. Jednak kiedy podejmą już decyzję, pojawia się kolejne pytanie: Jak wkładać w ropę, jaka dysponuje wiele obliczy?

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Inwestycja w kampanie i ETF-y

Zacznijmy z tego, że jedno wydobycie ropy, do zrobienia gotowego produktu jest wysoce subtelny i rozłożony na podobne momenty. Kolejno nazywają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z reguły największe firmy bawiące się wydobycie ropy, montują w naszej działalności zarówno upstream kiedy również downstream. Czym stanowi wtedy upstream? Mówiąc prościej istnieje wtedy znajdowanie złóż ropy co świadczy, że podejmując w ostatnim regionie, trzyma się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest jednak odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, jaka jest żyć skłonna do przetworzenia.

Dom maklerski Kobyłka

W ostatnim dziale na giełdzie działa spółka Enterprise Product Partners. Nie da się ukryć, że inwestorzy spośród obecnego rynku mogą pochwalić się znaczną stabilnością w porównaniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się tak więc że stawki za sam transport materiału są nieznacznie uzależnione z wartości samej ropy. Tym ze wspomnianych etapów jest downstream. Porusza się z każdymi składnikami połączonymi z przetwórstwem środka w gotowy produkt. W jego zakres wchodzi również sprzedaż detaliczna i hurtowa. Świadczy to, że przedsiębiorcy w ostatnim dziale, zarabiają w sukcesie spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Kobyłka

Gdy w oczywistszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Drinku z najprostszych systemów na inwestycję w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, który stanowi nierozerwalnie połączony z ceną ropy naftowej. Świadczy to, że mogą żyć wtedy ETF na spółki z bogatych sektorów- połączonych z ropą naftową, ale także kontrakty o krótkim czasie. Nie kilka jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a dodatkowo całą strukturę opłat.

Dom maklerski Kobyłka

Które są instrumenty pochodne, o których wiedza przybliży Cię do kolejnej inwestycji?

Zajmijmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, ale przy zastosowaniu różnorodnych instrumentów pochodnych, które są notowane na placu uregulowanym, a dodatkowo na placu znanym jako OTC. Nie kilka jednak, inwestorzy decydując się na takie rozwiązanie, muszą dobrze rozróżnić typy ropy naftowej, a ponadto terminy wykonania, i przede wszystkim miejsce zarówno contango kiedy również backwardation. Przejdźmy teraz do tego, że powstają na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Są to:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się i mniej atrakcyjnych rodzajów, które również są notowane na giełdzie. Największy i najodpowiedniejszy handel kończy się choć na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI wyróżnia się przede wszystkim niższą gęstością i młodszą ilością siarki niż różny rodzaj- Brent. Kontrakty na ostatni model znajdziecie na giełdzie NYMEX. Są wtedy zwykle kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent czerpie z mieszanki ropy z Morza Północnego. Tworzy ona większą ilość siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a podobnie jest dosyć gęsta. Największy handel kończy się na platformie ICE i także jak w ubiegłym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Przedsiębiorcy muszą jeszcze wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent dała to, że to WTI było trochę droższym surowcem.

Dom maklerski Kobyłka

Nie kilka jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła spora zmiana stylu zaś wtedy tak ropa Brent stawała się ważniejsza od WTI. W kwietniu poprzedniego roku, ropa Brent była droższa od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Przedsiębiorcy muszą i zrozumieć, zanim przyjmą się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą i zrozumieć różnicę między ceną rynkową, która fachowo nazywa się spotową, a także ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa dzieli się daleko z wartości terminowej. Wpływ posiada na to dużo czynników, i przede wszystkim etap stóp procentowych, kiedy również prognozowana produkcja, a w szczególności popyt na indywidualny produkt. Jeśli jednak inwestorzy przyjmują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dokładnie poznać terminy cotango i backwardation.

Czy to inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że jedna inwestycja w ropę wówczas nie tylko zakupy i sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo tegoż CFD. Inwestorzy mają wysoki zakres możliwości zarówno przy ETF, które i można zintegrować z pozostałymi, opcyjnymi strategiami. Jeśli jednak inwestorzy dopiero co pragną wkroczyć na targ handlu czarnym złotem, muszą zrozumieć specyfikę surowca, a też elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie wysoce opłacalna. Dom maklerski Kobyłka

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments